بهداشت جنسی خانم ها قبل و بعد روابط زناشویی – زوم لایف دات کام

0 ۱۰,۸۸۳

رعایت بهداشت جنسی خانم ها، اگر چه برای خانم ها و آقایان ضروری و لازم است، ولی خانم ها به دلیل اینکه دستگاه تناسلی شان داخلی است و احتمال گرفتن عفونت در آنها نسبت به آقایان بیشتر می باشد، بنابراین، رعایت بهداشت جنسی خانم ها برای خانم ها در قبل و بعد از روابط زناشویی از اهمیت زیادی بر خوردار است و بهتر از خانم های در روابط جنسی خود با همسرشان ضمن اینکه خود بهداشت جنسی خانم ها را رعایت می کنند، رعایت بهداشت جنسی خانم ها توسط همسرانشان را هم مدنظر داشته باشند.


بهداشت جنسی خانم ها

آنجایی که آلت تناسلی خانم ها، نوعی عضو داخلی محسوب می شود، و در حقیقت مجرای ورودی است، بنابراین از نظر سلامتی، عضو بسیار حساسی می باشد. از این رو، بدیهی است که بانوان در رعایت بهداشت عضو تناسلی خود باید بسیار دقیق باشند. این دقت در مرحله اول از سوی خود و در مرحله دوم بایستی از سوی همسرشان آنها نیز اعمال گردد. عوامل عفونت زا اعم از قارچ ها و باکتری ها، با کمترین سهل انگاری می توانند، زنان را در ناحیه تناسلی آلوده سازد.

با این حال باید دانست که برخی از باکتری ها نه تنها بیماری زا نیستند بلکه به حفظ سلامتی هم کمک می کنند. بنابراین با شناخت انواع عفونتها وعلائم آنها می توان به رعایت بهداشت این عضو تناسلی بهتر کمک کنید. بنابراین به ترشحات مهبل خود توجه کنید. می دانیم که ترشحات طبیعی برای سلامت مهبل ضروری است، این ترشحات شفاف و یا سفید و رقیق و یا غلیظ بوده و بی بو هستند و سوزش و خارش ایجاد نمی کنند. در حالی که ترشحات دیگر این علائم را ندارند.

بهداشت جنسی خانم ها

رعایت بهداشت جنسی خانم ها در خانم ها تا حد زیادی می تواند از بروز عفونت های مجاری ادراری و مهبلی جلوگیری کند. البته بهداشت جنسی خانم ها در خانم ها جنبه های مختلفی دارد که از جمله آن می توان به جلوگیری از ابتلا به بیماری های مقاربتی، شناخت روش های پیشگیری از بارداری و شناخت درست بین رابطه جنسی و داشتن رضایت از رابطه جنسی می باشد.


بهداشت جنسی خانم ها قبل از رابطه زناشویی

پیش از اینکه بخواهید اقدام به برقراری رابطه زناشویی کنید، بهتر است، بهداشت فردی و جنسی را رعایت کنید، دوش گرفتن، تمیز کردن آلت تناسلی، مسواک زدن، و زدودن موهای زائد می تواند برای داشتن رابطه جنسی خوب و لذت بخش به شما کمک کند. بنابراین گرفتن دوش و نظافت بدن و بهداشت دهان و دندان و استفاده از عطر مناسب و مورد علاقه زوجین در روابط زناشویی بسیار مهم است.

بهداشت جنسی خانم ها قبل از رابطه جنسی

لذا پیش از رابطه زناشویی با آب ولرم حمام کنید تا بدنتان تمیز باشد و بوی نامطبوعی ندهد و تمامی موهای زائد ناحیه تناسلی را اصلاح کنید، قبل از شروع رابطه زناشویی از عطر و خوشبو کننده ها استفاده کنید و ظاهر خود را آراسته کنید، دندان های خود را مسواک بزنید تا دهانتان خوشبو شود.

در گذشته بسیاری از متخصصان به خانم ها توصیه می کردند که قبل از رابطه زناشویی به دستشویی رفته و مثانه خود را خالی کنند، در حالی که امروزه بر عکس این نظریه اثبات شده است و متخصص می گویند که قبل از رابطه جنسی بهتر است خانم ها ادرار نداشته باشند تا بتوانند بعد از رابطه زناشویی ادار کنند. چون که با ادرار کردن و سشتن ناحیه تناسیلی می توانند از عفونت جلوگیری کنند. از این رو، برای اینکه بتوانید بعد از رابطه جنسی ادرار کنید، می توانید آب بنوشید. پس از ادرار کردن و اجابت مزاج همیشه از سمت جلو بطرف عقب خود را بشویید. این کار از رانده شدن باکتریهای نواحی مقعد به مهبل جلوگیری می کند.

از نظر بهداشت جنسی خانم ها همه خانم ها بهتر است پیش از نزدیکی تحریک جنسی کافی را داشته باشند و این تحریک نه تنها به صورت ملامسه ها و نوازش های فیزیکی بلکه همراه با اظهار علاقه از جانب شوهر و بیان کلمات عشق آفرین به وجود می آید. که حاکی از زیبایی زن و تعلق او به شوهر می باشد. تحریک جنسی برای راحتی آمیز و لذت بردن از آن و همچنین داشتن روحیه برای رعایت بهداشت جنسی خانم ها بسیار مهم است.


بهداشت جنسی خانم ها بعد از رابطه زناشویی

خانم ها توجه داشته باشند که، همان قدر که بهداشت جنسی خانم ها پیش از رابطه زناشویی مهم است و برای حفظ سلامتی و لذت بردن بیشتر ار رابطه زناشویی واجب است، رعایت بهداشت جنسی خانم ها بعد از رابطه زناشویی هم مهم و ضروری است، از این رو، بعد از رابطه زناشویی توصیه می شود، که حتماً خانم ها به دستشویی رفته و مثانه خود را خالی کنند، چون که در حین انجام عمل زناشویی باکتری های ریزی وارد اندام تناسلی می شود و به دلیل اینکه این اندام مرطوب و گرم است محیط مناسبی برای رشد، آنها فراهم می کند که احتمال دارد، سبب ایجاد انواع عفونت های دستگاه تناسلی در خانم ها شود.

بهداشت جنسی خانم ها بعد از رابطه جنسی

البته نیازی نیست که حتماً بالافاصله بعد از رابطه زناشویی به دستشویی بروید، بلکه می‌توانید تا زمانی که نیازش را احساس می‌کنید صبر کنید، که این مدت می‌تواند ۲۰ دقیقه یا حتی یک ساعت بعد باشد. این کار شما را در خطر ابتلا به عفونت ادراری قرار نمی‌دهد. به جای آن می‌توانید کمی استراحت کنید. همچنین بهتر است بعد از رابطه زناشویی حتماً دوش بگیرید، که از دیدگاه اسلامی هم توصیه شده و تاکید بر غسل نجابت است، چرا که دوش گرفتن موجب می شود که همه آلودگی ها و باکتری ها از بین برود.

بیشتر بخوانید: درمان خانگی زودانزالی | درمان زود انزالی در خانه

به تغذیه خود بعد از رابطه جنسی توجه کنید، خوردن مواد غذایی که حاوی پروبیتیک می باشند، آلودگی های عفونی را از بین می برد و نیز به پوشش و لباس زیر خود توجه کنید، برخی از لباس های به دلیل اینکه جنس آنها از نایلون و یا پلی استر است، مانع از تبادل هوا می شود و بعد از رابطه زناشویی خیس می شوند و سبب رشد باکتری ها می گردند. همچنین می توانید بعد از رابطه جنسی برای خشک کردم آلت خود از سشوار استفاده کنید تا به این طریق مانع از ایجاد بیماری های قارچی و عفونی شوید.

ما معتقدیم که نظرات ، انتقادات و پیشنهادات شما می تواند به ما کمک نماید تا بتوانیم برای شما دوستان و مخاطبین گرامی هر چه بهتر و با کیفیت تر به تولید محتوایی فاخر و جامع پرداخته و در راستای پیشبرد دانش گام برداریم. از این رو اگر در مورد موضوعات مندرج در مقاله بالا نقد و یا ابهامی وجود دارد که می تواند به بهتر شدن مقاله کمک نماید در قسمت پیشنهادات قرار دهید.

همچنین اگر در ارتباط با موضوع مقاله دانش جدیدی دارید و می توانید به تکمیل نمودن محتوای تولید شده کمک کنید ما و دیگر مخاطبین محترم را از ان آگاه گردانید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و نیز پاسخ مناسب و تخصصی به سوالات خود درباره بهداشت جنسی خانم ها قبل و بعد از رابطه زناشویی می توانید با ما در تماس باشید. ابتدا در سایت ما عضو شوید و در قسمت پرسش و پاسخ سوالات خود را مطرح نمایید. پاسخ به سوالات عمومی شما از طریق وبسایت ما رایگان می باشد.

به این مقاله چنده ستاره می دیدید ؟
[Total: 9 Average: 4.1]
مطالب ویژه ما را در ایمیل خود دنبال کنید
مطالب ویژه ما را در ایمیل خود دنبال کنید
ارسال جدید ترین مطالب سایت به همراه آموزش های ویدیوئی و سایر مطالب بروز نشریات بین المللی
شما می توانید هر زمانی عضویت خود را لغو کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.