قارچ گانودرما و 7 خاصیت جادویی آن – زوم لایف دات کام

0 ۲۵۲

قارچ از جمله خوراکی هایی است که بسیاری از مردم آن را دوست دارند و در انواع غذاها از آن استفاده می کنند. می توان گفت که استفاده از قارچ امروزه به بخش جدایی ناپذیری از زندگی مردم تبدیل شده و معمول در هر آشپزخانه ای قارچ پیدا می شود.

با وجود این که مردم از قارچ زیاد استفاده می کنند ولی تعداد کمی در مورد آن اطلاعات دارند. به همین دلیل شاید بسیاری از مردم اسم قارچ گانودرما را نشنیده باشند و با خواص آن آشنایی نداشته باشند. از این رو، در این مطلب از وبسایت زوم لایف دات کام به بررسی قارچ گانودرما و خواص آن می پردازیم.


قارچ گانو درما

قارچ گانودرما

قارچ ها انواع و اقسام مختلفی دارند. برخی از قارچ ها خوراکی و برخی دیگر غیر خوراکی و سمی هستند. قارچ های خوراکی علاوه بر این که طعم بسیار خوبی دارند، خواص زیاد هم دارند. از این رو، مصرف قارچ های خوراکی به صورت وسیع در میان مردم رواج دارد. قارچ های خوراکی هم انواع مختلفی دارند. یکی از مهم ترین و شاید پر خواص ترین قارچ های خوراکی قارچ گانودرما است.

 برای افرادی که عاشق قارچ هستند به احتمال زیاد این اسم آشنا است. ولی با این حال بسیاری از مردم به احتمال زیاد اسم این نوع قارچ را نشنیده اند. قارچ گانودرما که به نام های دیگر نیز مانند ری شی و یا قارچ جان افزا هم در بین مردم شناحته می شود، از جمله قارچ هایی است که برای سلامتی بسیار مفید است و دارای خواص زیادی می باشد. این قارچ جزء قارچ های قرمز است و در گروه گیاهان دارویی قرار دارد.


محل رشد قارچ گانودرما

 این قارچ بیشتر در مناطق گرم و مرطوب آسیا رشد می کند و از گذشته های دور در طب سنتی و درمان شرق به صورت گسترده استفاده می شده است. بنابراین در طب سنتی و درمانی شرق قارچ گانودرما از جایگاه بالایی برخوردار است. قارچ گانو درما بیش از 2000 سال است که در طب سنتی چینی مورد استفاده قرار می گیرد.

اگرچه مصرف تازه این قارچ خواص بسیاری دارد، ولی با این حال برای افرادی که امکان مصرف این قارچ به صورت تازه را ندارد، مصرف عصاره و پودر آن نیز مفید است و می تواند خواص بسیاری داشته باشد. ارزش درمانی و تغذیه ای این قارچ بسیار بالا می باشد و می توان گفت که یکی از کام ترین مواد غذایی یافت شده در طبیعت می باشد.

دلیل این که قارچ گانو درما خواص زیادی دارد و برای سلامتی بسیار مفید است، داشتن 400 جزء زیست فعال می باشد. از این رو، این قارچ در بین سایر قارچ ها از خواص درمانی شگفت انگیزی برخوردار می باشد. در طب سنتی شرق از این قارچ برای درمان بی خوابی، تقویت حافظه، تنگی نفس، بیماری های کلیه و کبد، ورم مفاصل، اسم و غیره استفاده می شود. امروزه تحقیقات علمی بسیاری از خواص این قارچ را اثبات کرده اند و استفاده از آن را مورد تایید قرار داده اند.


خواص قارچ گانو درما

خواص قارچ گانودرما

با وجود این که اکثر قارچ های خوراکی از خواص بسیار عالی برخوردار می باشند ولی با این حال باید گفت که قارچ گانو درما در بین قارچ های خوراکی از جمله قارچی است که از خواص شگفت انگیر درمانی برخوردار است و برای سلامتی انسان بسیار مفید می باشد. از جمله خواصی که این قارچ دارد، می توان به موارد زیر اشاره نمود.


1-  تقویت سیستم ایمنی بدن

یکی از مهمترین و اصلی ترین خواصی که قارچ گانودرما دارد، تقویت سیستم ایمنی بدن به صورت عالی می باشد. این قارچ می تواند سیستم ایمنی بدن را دو چندان تقویت نماید. چرا که بر اساس تحقیقات و مطالعات مختلف اثبات شده است که این قارچ بر روی گلبول های سفید خون تاثیر می گذارد و از این رو، می توان سیستم ایمنی بدن را تقویت نماید.


2-پیشگیر از سرطان

همان طور که همه می دانیم، سرطان یکی از بیماری های لاعلاج و کشنده می باشد. این بیماری امروزه جان بسیاری از افراد را در سرتاسر دنیا می گیرد. چرا که تغییر سبک زندگی و تغذیه افراد موجب شیوع بیشتر بیماری سرطان شده است. از این رو، مصرف مواد غذایی که می تواند از سرطان پیشگیری نماید از اهمیت بسیاری برخوردار است.

برای پیشگیری از سرطان قارچ گانودرما بهترین انتخاب می باشد. چرا که این قارچ همان طور که گفته شده به تقویت سیستم ایمنی بدن می پردازد و به این جهت از تکثیر سلول های سرطانی پیشگیری و جلوگیری می کند. علاوه بر این قارچ گانودرما سبب افزایش تولید اینترلوکین دو در ارگانیسم بدن انسان می شود که این ماده در بدن انسان با انواع سرطان ها مبارزه می نماید.


3- درمان کبد چرب

از دیگر مشکلات و بیماری های رایجی که امروزه بخش زیادی از مردم  درگیر آن هستند، کبد چرب می باشد. برای آشنایی با میزان ابتلا به این بیماری تنها کافی است که در اینترنت به جستجوی بیماری کبد چرب بپردازد.

درمان کبد چرب

 کبد به دلیل اهمیتی که در بدن انسان دارد، یکی از مهم ترین و ضروری ترین اندام ها می باشد. از این رو، درمان و مراقبت از آن اهمیت بسیاری دارد. یکی از خواص و مزایای که قارچ گانودرما دارد، درمان کبد چرب و سیروز کبد است.

چرا که این قارچ به دلیل داشتن ترکیبات قوی در خود می تواند در پاکسازی کبد و از بین بردن مواد مضر و سمی از بدن نقش بسیار مهمی داشته باشد و به سلامتی کبد کمک کند. این گیاه کبد را از آسیب های فیزیکی و بیولوژیکی محافظت می کند.


4- سلامت قلب

از دیگر خواصی که قارچ گانودرما دارد و برای انسان مفید است، تاثیر این قارچ بر روی سلامت قلب انسان می باشد. بر اساس تحقیقات و مطالعات انجام شده، اثبات گردیده است که اسید گانودریک موجود در قارچ گانودرما برای جریان خون بسیار مفید است و همچنین مصرف اکسیژن در عضله قلب را تنظیم می کند. از این جهت، استفاده از این قارچ برای سلامت قلب بسیار مفید است و می توان خواص بسیاری داشته باشد.


5- مفید برای خواب

خواب از جمله نیازهای ضروری انسان است. ولی با این حال، به دلیل استرس ها و مشکلاتی که بسیاری از مردم در زندگی دارند، خواب آنها مختل می شود. از این رو، ما شاهد هستیم که بسیاری از مردم خواب راحت و مناسبی ندارند. برای رفع این مشکل اکثریت افراد از قرص ها و داروهای شیمیایی استفاده می کنند، در حالی که یکی از مهم ترین و اصلی ترین مزیت و خواص قارچ گانودرما تنظیم خواب و ایجاد خواب راحت برای افراد می باشد. استفاده از این قارچ برای افرادی که از بی خوابی رنج می برند، بسیار مفید و فوق العاده مناسب است.


6- کاهش خستگی و افسردگی

کاهش خستگی و افسردگی از دیگر مزایا و خواص قارچ گانودرما است. با کاهش خستگی و افسردگی می توان کیفیت زندگی را بالا برد. بر اساس مطالعات و تحقیقاتی که انجام شده است، اثبات گردیده که مصرف قارج گانو درما سبب کاهش خستگی در افراد و همچنین رفع افسردگی می شود. از این رو، در دنیای امروز که بسیاری از افراد دچار خستگی روحی و جسمی می شوند و همچنین در برخی مواقع به افسردگی مبتلا می گردند، استفاده از قارچ گانودرما می تواند بسیار مفید و موثر باشد.


7- درمان عفونت

از دیگر خواص قارچ گانودرما که بررسی و اشاره به آن خالی از لطف نیست. خواص ضد عفونتی آن است. افرادی به مستعد انواع عفونت های ناشی از بیماری ها می باشند، می توانند با مصرف قارچ گانودرما از بروز عفونت پیشگیری نمایند. البته ذکر این نکته لازم است که عفونت های ثانویه با استفاده از قارچ گانودرما قابل پیشگیری است. با استفاده از این قارچ می توان عفونت های ادراری در تسکین و درمان کرد.

موارد مصرف قارچ گانودرما

در نهایت باید گفت که خواص قارچ گانودرما تنها محدود به موارد ذکر شده در بالا نیست. این قارچ خواص درمانی بسیاری از جمله درمان آلرژی، عفونت، محافظت از ساختار اعصاب، محافظت از دستگاه گوارش، محافظت از کلبه و کبد، کاهش التهابات، کنترل قند خون، درمان مشکلات پوستی و مشکلات مو و همچنین سایر مشکلات و اختلالات و بیماری ها استفاده کرد.


مضرات یا عوارض قارچ گانودرما

 ولی با این حال باید گفت که قارچ گانودرما با وجود این که از خواص بسیار زیادی برخوردار است ولی با این حال میزان مصرف آن بستگی به شکل مصرفی آن دارد. اگر شما می خواهید از خود قارچ استفاده کنید، در این صورت می توانید میزان بیشتری از آن مصرف کنید. ولی برای مصرف عصاره و پودر قارچ باید مقدار کمتری مصرف نماید.

نکته دیگر که باید در مورد قارچ گانودرما یادآوری کرد، این است، که شاید بسیاری از افراد به دلیل این که این قارچ دارای خواص و فوائد بسیاری است، بخواهند به صورت خودسر از آن مصرف کنند. در حالی که توصیه می شود برای مصرف قارچ و میزان دقیق آن با پزشک مشورت کنید.

چرا که قارچ گانودرما می توان خطرات و عوارض احتمالی نیز به دنبال داشته باشد.  برای خانم هایی که در دوره بارداری و شیردهی هستند، توصیه می شود از این قارچ استفاده نکنند و همچنین افرادی که دارای برخی مشکلات و بیماری ها مانند اختلال خونریزی، فشار خون پایین، اختلال لخته شدن خون و یا جراحی دارند، نیز توصیه می شوند از این قارچ استفاده نکنند.

به این مقاله چنده ستاره می دیدید ؟
[Total: 0 Average: 0]
مطالب ویژه ما را در ایمیل خود دنبال کنید
مطالب ویژه ما را در ایمیل خود دنبال کنید
ارسال جدید ترین مطالب سایت به همراه آموزش های ویدیوئی و سایر مطالب بروز نشریات بین المللی
شما می توانید هر زمانی عضویت خود را لغو کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.