علائم انزال زودرس | علائم اولیه زود انزالی – زوم لایف دات کام

0 ۲,۷۹۶

یکی از شایع ترین بیماری هایی که میان آقایان وجود دارد و می تواند چه برای مجرد ها و چه برای متاهل ها زیا آور باشد انزال زودرس است. اما یک خبر خوشحال کننده که در این زمینه وجود دارد این است که علائم انزال زودرس و نشانه هایی که می توانید از روی آن بیماری خود را تشخیص دهید تا حدودی ساده بوده و درمان آن نیز بسیار ساده است.

در این مقاله می خواهیبم در مورد علائم انزال زودرس و علائم اولیه علائم انزال زودرس سخن بگوییم. با ما تا انتهای مقاله علائم انزال زودرس همراه شوید.

زود انزالی اگر چه یک نوع اختلال جنسی شایع در بین مردان محسوب می شود، ولی این اختلال جنسی علائم و نشانه های ظاهری ندارد که فرد از روی علائم و نشانه های آن متوجه زود انزال بودن خود شود.

علائم اولیه انزال زودرس

با این وجود راه هایی برای تشخیص زود انزالی و علائم آن وجود دارد که مختص افراد متاهل است. افراد متاهلی که در رابطه جنسی دچار مشکل هستند و توانایی به ارگاسم رساندن همسرانشان را ندارند، باید به این علائم توجه نمایند تا بتوانند زود انزال بودن یا نبودن خود را تشخیص دهند.


چگونه بفهمیم که به انزال زودرس مبتلا هستیم | تشخیص علائم انزال زودرس

یکی از سوالاتی که برای بسیاری از افراد متاهل پیش می آید، این است که چگونه متوجه شویم که آیا مبتلا به زود انزالی هستیم یا نه؟ چه علائم انزال زودرسی وجود دارد؟

شاید دوست داشته باشید : کلیتروس چیست و در کجای بدن زنان قرار دارد

توجه داشته باشید که چگونگی فهمیدن ابتلا به زود انزالی تنها در شرایطی است که فرد ازدواج کرده باشد و وارد ارتباط جنسی شده باشد. چرا که زود انزالی در افراد مجرد و خودارضایی مطرح نیست. بنابراین برای افراد مجرد که ازدواج نکرده اند و رابطه جنسی ندارند، فهمیدن ابتلا به زود انزالی امکان پذیر نیست. لذا اولین قدم برای فهمید ابتلا به زود انزالی ازدواج و داشتن روابط جنسی با همسر می باشد.

افراد متاهلی که ازدواج کرده اند اگر می خواهند بفهمند که آیا دچار زودانزالی هستند یا نه می توانند به روابط جنسی خود و مشکلاتی که در حین روابط جنسی با همسر پیش می آید، توجه کنند

یکی از اولین راه های تشخیص زود انزال در افراد، این است که مرد به محض شروع رابطه جنسی به ارگاسم برسد و انزال در وی رخ دهد و بعد از آن توانایی به ارگاسم رساندن همسر خود را نداشته باشد، بسیاری از تحقیقات عنوان می کنند زود انزالی در صورتی است که مردان زیر یک دقیقه به انزال برسند.

بیشتر بخوانید: شب زفاف ، اولین رابطه جنسی

بنابراین زود به ارگاسم رسیدن اولین راه تشخیص زود انزالی و علائم انزال زودرس است. البته ذکر این نکته ضروری است که استانداردی برای مدت رابطه جنسی وجود ندارد و استاندارد رابطه جنسی بستگی به خود زوجین دارد.

با این حال باید توجه داشت که اگر فردی گاهی زود و گاهی دیر انزال می شود، این به معنای ابتلا به زود انزالی نیست و جای نگرانی ندارد. ولی اگر زود انزالی به صورت مکرر و برای مدت دوره طولانی رخ دهد، در این صورت می توان گفت که فرد دچار زود انزالی است و نیاز به درمان دارد.


علائم اولیه انزال زودرس

همانطور که پیش تر گفته شد، علائم انزال زودرس نشانه های خاصی ندارد، با این حال می توان گفت که علائم اولیه زود انزالی خود را بعد از ازدواج و آغاز رابطه جنسی نشان می دهد و نشانه اصلی زود انزالی زمانی است که فرد در اغلب مواقع از به تاخیر انداختن بیش از یک دقیقه مرحله انزال پس از نزدیکی در رابطه جنسی ناتوان باشد

برخی از این افراد در رسیدن به اوج لذت جنسی هنگام خود ارضایی نیز دچار مشکل هستند. از این رو، اگر فردی به صورت مکرر و برای مدت طولانی فورا بعد از رابطه جنسی به ارگاسم برسد می توان تشخیص داده که دچار زود انزالی است.

علاوه بر این می توان علائم و نشانه های زیر را هم به عنوان علائم اولیه تشخیص زود انزالی بر شمرد.


علائم انزال زودرس | نشانه های انزال زودرس

نشانه های انزال زودرس

1 انزال با حداقل تحریک جنسی به صورت مداوم و یا قبل از رود آلت تناسلی به واژن

2 انزال در عرض یک دقیقه پس از ورود آلت تناسلی به واژن و عدم کنترل بر زمان انزال زودرس یعنی زمانی که مد نظر فرد است.

3 علائم گفته شده برای حداقل شش ماه در تمامی تماس های جنسی در حدود هفتاد و پنج تا صد در صد وجود داشته باشد و موجب ایجاد استرس و اضطراب در فرد شود و همچنین علائم گفته شده با سایر داروها و بیماری های و یا مشکلات روان پزشکی توجیه نشود و با مصرف دارو بر طرف نگردد.

تشخیص زود انزالی از روی علائم

برای تشخیص زود انزالی می توان در درجه اول به علائم آن توجه نمود اگر بر اساس علائمی که گفته شد از جمله انزال خیلی زود و زیر یک دقیقه برای مدت طولاتی و مکرر داشته باشید. در این صورت باید مطمئن باشید که دچار زود انزالی هستید و برای تشخیص صحیح آن و مشخص نمودن انواع زود انزالی به پزشک مراجعه کنید.

پس از مشاهده علائم زود انزالی و مراجعه فرد به پزشک، پزشک درباره سابقه اختلال جنسی سوالاتی می پرسد، سوالاتی مانند زمان بین ورود آلت به واژن تا انزال چه قدر است؟ آیا فرد می تواند زمان انزال خود را به تاخیر بیاندازد؟ آیا این امر تاثیرات منفی از قبیل استرس، ناامیدی و ترس از انزال زودرس در فرد بوجود آورده است؟ اولین تجربه انزال زودرس را از کی داشته است؟

آیا انزال زودس را در اولین تماس جنسی، همیشه و با تمام افرادی که با آنهارابطه دارد تجربه کرده است؟ آیا آلت به اندازه کافی جهت دخول نغوظ یافته است؟ آیا فرد می تواند نعوظ را تا زمانی که انزال رخ می دهد حفظ نماید؟ آیا فرد به دلیل ترس از بین رفتن نعوظ در رابطه جنسی خود عجله می کند؟ به چه میزان شریک جنسی شما از زمان انزال شما ابراز ناراحتی می کند؟

نشانه های انزال زودرس1

پزشک متخصص با پرسیدن این سوالات و با بررسی جواب های داده شده می توان ابتلا به زود انزالی را تشخیص دهد و در صورت نیاز ممکن است معاینه فیزیکی انجام دهد. در صورتی که فرد به طور همزمان از زودانزالی و اختلال نعوظ رنج می برد احتمالا آزمایش خون برای بررسی سطح هورمون مردانه تستوسترون و سایر آزمایش ها توصیه خواهد شد.

نگرانی برای علائم انزال زودرس بی مورد است

و در برخی موارد هم ممکن است فرد به متخصص اورولوژی یا روانشناس ارجاع داده شود. با این حال در نظر داشته باشید که برای تشخیص زود انزالی از روی علائم نیاز به هیچ نشانه و علامت خاصی ندارید، اگر بر اساس تعریفی که از زود انزالی شده است بگوییم، باید این نکته را مد نظر داشته باشید که در صورت عدم رضایت فرد و شریک جنسی اش از رابطه جنسی و مدت زمان رابطه جنسی، فرد مبتلا به زود انزالی می باشد.

در این زمینه بخوانید : آموزش نزدیکی ، دخول – هر آنچه درباره آن لازم است بدانید

ما معتقدیم که نظرات ، انتقادات و پیشنهادات شما می تواند به ما کمک نماید تا بتوانیم برای شما دوستان و مخاطبین گرامی هر چه بهتر و با کیفیت تر به تولید محتوایی فاخر و جامع پرداخته و در راستای پیشبرد دانش گام برداریم. از این رو اگر در مورد موضوعات مندرج در مقاله بالا نقد و یا ابهامی وجود دارد که می تواند به بهتر شدن مقاله کمک نماید در قسمت پیشنهادات قرار دهید.
همچنین اگر در ارتباط با موضوع مقاله یعنی علائم انزال زودرس چیست دانش جدیدی دارید و می توانید به تکمیل نمودن محتوای تولید شده کمک کنید ما و دیگر مخاطبین محترم را از ان آگاه گردانید.

به این مقاله چنده ستاره می دیدید ؟
[Total: 1 Average: 4]
مطالب ویژه ما را در ایمیل خود دنبال کنید
مطالب ویژه ما را در ایمیل خود دنبال کنید
ارسال جدید ترین مطالب سایت به همراه آموزش های ویدیوئی و سایر مطالب بروز نشریات بین المللی
شما می توانید هر زمانی عضویت خود را لغو کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.