تشخیص انزال زودرس | تشخیص زود انزالی – زوم لایف دات کام

0 ۱,۷۳۶

در مقالات قبلی در مورد تعریف انزال زودرس و علائم اولیه انزال زودرس سخن گفتیم و به طور کامل برای شما دوستان توضیح دادیم که انزال زودرس چه علائمی دارد. اما در این مقاله به صورت ویژه می خواهیم در مورد این موضوع سخن بگوییم که تشخیص انزال زودرس چگونه است و چه زمانی برای تشخیص انزال زودرس باید به دکتر مراجعه کنیم و روند تسخیص زود انزال چگونه خواهد بود. با ما همراه شوید.

انزال زودرس یکی از شایع ترین اختلالات جنسی در مردان می باشد که با وجود مورد توجه بودن و بررسی زیاد متخصصان سلامت روان، ولی اطلاعات کمی در مورد آن وجود دارد و تشخیص آن برای بسیاری از افراد که دچار انزال زودرس می باشند به راحتی و آسانی نمی باشد .

انزال زودرس یک شکایت جنسی معمولا دو طرفه است برآوردها متفاوت است اما طبق تحقیقات از هر 3 نفر 1 نفر این مشکل را تجربه کرده است انزال ، انتشار مایع منی از بدن می باشد.

انزال زودرس به انزالی گفته می شود که در کمتر از یک دقیقه اتفاق بیفتد. انزال توسط سیستم عصبی مرکزی کنترل می شود و هنگامی که مردان از طریق تحریک جنسی تحریک می شوند سیگنال هایی به نخاع و مغز ارسال می شود و وقتی به سطح مشخصی از هیجان می رسند سیگنال ها از مغز به ارگان های تولید مثلی ارسال می شوند این باعث می شود که اسپرم یا مایع منی از طریق آلت تناسلی به اصطلاح انزال آزاد  شود

تا زمانی که انزال زودرس به ندرت اتفاق می افتد جای نگرانی نمی باشد با این حال زمانی که شما همیشه در عرض یک دقیقه به انزال برسید یا قادر به تاخیر انداختن انزال خود در طول مقاربت نباشید یا احساس ناراحتی و نا امیدی می کنید و این باعث از بین بردن صمیمیت جنسیتان شده است بهتر است که به فکر تشخیص و درمان آن باشید.

از این جهت افرادی که فکر می کنند دچار انزال زودرس هستند باید در درجه اول به بررسی علائم و نشانه های انزال زودرس پرداخت و این علائم و نشانه ها را با خود تطبیق دهند، در صورتی که علائم زودانزالی مانند ارضا شدن زیر یک دقیقه، عدم رضایت جنسی، زودانزالی برای مدت بیش از شش ماه و غیره را داشتند می توانند به این نتیجه برسند که دچار زود انزالی می باشند.

شاید دوست داشته باشید : شب زفاف ، اولین رابطه جنسی


چه عاملی در تشخیص انزال زودرس نقش دارد؟

هر دو عامل روانشناختی و بیولوزیکی می تواند در انزال زودرس نقش د اشته باشد. اگر چه بسیاری از مردان احساس خجالت می کنند که درباره آن صحبت کنند اما انزال زودرس یک بیماری شایع و قابل درمان است. داروها ، مشاوره و تکنیک های جنسی که تاخیر در انزال و یا ترکیبی از آنها می باشند می توانند به بهبود رابطه جنسی شما و شریک زندگیتان کمک کنند.

علامت اصلی انزال زودرس ، عدم توانایی انزال زودرس برای بیش از یک دقیقه دخول می باشد. با این حال ، این مشکل ممکن است در تمام شرایط جنسی رخ دهد حتی در هنگام استمناء . بسیاری از مردان احساس می کنند که دارای علایم انزال زودرس هستند اما علایم آنها معیارهای تشخیص انزال زودرس نمی باشد. در عوض این افراد ممکن است انزال زودرس انحصاری طبیعی داشته باشند که شامل دوره های انزال سریع و دوره های انزال طبیعی می باشد.

در حالی که زمانی که تصور می شد تنها علت روانشناختی است اما پزشکان دریافتند که انزال زودرس شامل تعامل پیچیده عوامل روانی و بیولوژیکی می شود سروتونین یکی از دلایل انزال زودرس می باشد. سروتونین یک ماده طبیعی ساخته شده توسط اعصاب است. مقدار زیاد سروتونین در مغز زمان انزال را افزایش می دهد.

بخوانید : فواید عسل برای زودانزالی | عسل در درمان انزال زودرس


علل روانشناختی در تشخیص انزال زودرس چه کمکی می کند؟

عوامل روانشناختی که ممکن است نقش داشته باشند عبارتند از:

  • تجربیات اولیه جنسی
  • سوء استفاده جنسی
  • تصویر بدن ضعیف
  • افسردگی
  • نگرانی در مورد انزال زودرس

عوامل دیگری که می توانند نقش داشته باشند شامل موارد زیر می باشند:

اختلال نعوذ : مردانی که در مورد دست زدن یا حفظ نعوذ در طی مقاربت جنسی دچار اضطراب می شوند ممکن است الگوی عجله ای برای انزال داشته باشند که ممکن است دشوار باشد.

اضطراب:  بسیاری از مردان مبتلا به انزال زودرس نیز دارای اضطراب هستند. یا به طور خاص درباره عملکرد جنسی و یا مربوط به مسایل دیگر دارای اضطراب هستند.

مشکلات ارتباطی: اگر روابط جنسی رضایت بخش با شریک های قبلیتان داشته اید که در آن انزال زودرس به دفعات اتفاق می افتاده ممکن است باعث شود که مسایل بین فردی شما و شریکتان را با مشکل مواجه کند.


علل بیولوژیکی در تشخیص انزال زودرس

تعدادی از عوامل بیولوژیکی ممکن است موجب انزال زودرس شوند عبارتند از :

سطح هورمون غیرطبیعی

سطوح غیرطبیعی مواد شیمیایی مغز به نام انتقال دهنده های عصبی

التهاب و عفونت پروستات یا مجرای ادرار

و صفات ارثی

عوامل مختلفی که می توانند انزال زودرس را افزایش دهند :

اختلال نعوذ: اگر گاهی یا به طور مداوم ور معرض نعوذ یا حفظ نعوذ هستید احتمال ابتلا به انزال زودرس وجود دارد. ترس از دست دادن نعوذ ممکن است به شما آگاهانه یا ناخوداگاه هشدار دهد که در رابطه  جنسی عجله کنید.

فشار: فشارهای احساسی یا ذهنی در هر زمان از زندگی شما ممکن است در انزال زودرس شما نقش داشته باشد.این فشار ها باعث می شود که شما در رابطه جنسی تمرکز کافی را نداشته باشید.

بخوانید : درمان گیاهی انزال زودرس | داروی گیاهی برای درمان زود انزالی


در چه زمانی برای انزال زودرس به دکتر مراجعه کنیم؟

زود انزالی درسته که یک نوع اختلال جنسی می باشد، ولی مشکل و بیماری محسوب نمی شود و در مرحله اول نیاز به مراجعه به دکتر نیست و خود فرد می توان به استفاده از روش هایی که برای درمان زود انزالی بدون دارو وجود دارد استفاده کرده و زود انزالی خود را درمان کند. چرا که در بیشتر موارد زودانزالی ناشی از استرس، عدم اعتماد به نفس و مسائل روانی می باشد که با تمرین رفتار و حرکتی قابل درمان است.

چه زمانی برای انزال زودرس به دکتر مراجعه کنیم

از طرف دیگر باید زودانزالی درست تشخیص داده شود، فردی که گاهی دچار زود انزالی می شود و یا نه، را نمی توان گفت که این فرد مشکل زود انزالی دارد، بلکه باید زود انزالی به دفعات مختلف تکرار شود و برای مدت طولانی ادامه داشته باشد

اگر زود انزالی برای بیش از شش مدام مستمر و مداوم ادامه یافت و با انجام روش های درمان مانند افزایش دفعات رابطه جنسی در طول هفته و غیره بهبود پیدا نکرد در این صورت توصیه می شود به پزشک مراجعه کنید چرا که ممکن است زودانزالی دلایل پزشکی داشته باشد که در آن وقت تنها پزشک متنخصص و مجرب می تواند زود انزالی را درمان نماید.

برای مردان اغلب دشوار است که درمورد این مسایل صحبت کنند اما این نباید مانع از صحبت کردن شما با پزشکتان شود. زیرا انزال زودرس اگر درمان نشود در زندگی خصوصی با شریکتان مشکل ایجاد خواهد کرد از طرفی انزال زودرس یک مشکل معمول و قابل درمان است.برای برخی افراد گفتگو با پزشک ممکن است به نگرانی هایی که در مورد انزال خود دارند کمک کند. به عنوان مثال ، اطمینان حاصل کنند که انزال زودرس ندارند و انزال آنها کاملا طبیعی است .


زمان تشخیص انزال زودرس

البته دلایل پزشکی و بیولوژیکی زود انزالی بسیار کمتر از دلایل روانی آن شایع می باشد که مهمترین علت آن می تواند آسیب سیستم عصبی در نتیجه عمل جراحی و یا ضربه های فیزیکی باشد که پزشک بعد از بررسی های لازم زودانزالی را تشخیص داده و به درماتن آن می پردازد. توجه داشته باشید که بیماری هایی مانند دیابت، ام اس، بیماری پروستات، فشار خون بالا، مشکلات تیروئید می تواند بر عملکرد جنسی تاثیر بگذارد و سبب زود انزالی در افراد شود. لذا پزشک و متخصص ضمن بررسی سابقه فعالیت زناشویی افراد آزمایشات کلی تجویزی می کند تا مشکل زودانزال را پیدا نماید.


آیا انزال زودرس خطرناک است؟

همان طور گه گفته شد زود انزالی بیماری محسوب نمیشود و تشخیص انزال زودرس راحت است و از این رو خطری برای سلامتی انسان در بر ندارد، ولی با توجه به علائم ثانویه ناشی از زودانزالی می توان گفت که انزال زودرس خطر ناک است و می تواند سبب فروپاشی خانواده ها و جدایی زوجین شود

برای درک خطر انزال زودرس کافی است پی آمدهای آن را بررسی کنید، پی آمدهایی مانند از دست دادن اعتماد به نفس در رابطه جنسی، مشکل در روابط متقابل، پریشانی روانی، اضطراب، خجالت و افسردگی و غیره که تمامی این موارد می توان تبعات و پی آمدهای ناگواری در زندگی زناشویی افراد داشته باشد و سبب جدایی و طلاق خانواده ها شود.

بیشتر بخوانید: آموزش نزدیکی ، دخول – هر آنچه درباره آن لازم است بدانید

اگر به آمار طلاق در کشور و علل و دلایل اصلی آن نگاهی بیندازیم، می بینیم که مشکلات جنسی یکی از اصلی ترین دلیل جدایی و طلاق در میان زوجین است. از این رو، اگر می خواهید از خطرات زود انزالی به دور باشید و زندگی زناشویی خوب و عالی داشته باشید، انزال زودرس را خطرناک بدانید و برای درمان آن به پزشک مراجعه نماید.


زود انزالی چه مضرات و معایبی دارد؟

تشخیص انزال زودرس باید سریع صورت پذیرد و اگر زودانزالی درمان نشود دارای عواقب و مضرات و معایبی است که در ابعاد مختلف خود را نشان می داد، مضرات زودانزالی را می تواند در بعد فردی و اجتماعی قلمداد کرد. از دیدگاه فردی زودانزالی موجب ایجاد تاثیرات منفی در فرد و همسرش می گردد و سبب نگرانی از آینده می شود، معایبی چون سر خوردگی، اضطراب، تضعیف اعتماد به نفس، پزهیز از صمیمت جنسی و غیره را می توان از جمله معایب و مضرات فردی زود انزالی دانست،

مضرات و معایب زودانزالی

اما مضرات زود انزالی تنها محدود به خود فرد و خانواده اش نمی شود بلکه مضرات اجتماعی هم به دنبال دارد، چرا که زود انزالی موجب عدم رضایتمندی از زندگی زناشویی می شود و عدم رضایت از زندگی زناشویی به نوبه خود سبب ایجاد ناسزگاری و اختلاف بین زوجین می گردد که این اختلافات زمینه سازی ناراحتی های روحی و روانی و در نتیجه طلاق می گردد. و مسلما افزایش طلاق در جامعه موجب افزایش فساد و افزایش تعداد کودکان طلاق می گردد که پی آمدهای جدی برای جامعه و کشور به همراه دارد.


زمان درمان زود انزالی کی است؟

برای درمان زود انزالی نباید دنبال زمان و فرصت مناسب بود، هر زمان که متوجه ابتلا به زودانزالی شدید حتما باید درمان را شروع نکیند و آن را به تاخیر نیندازید.

با این حال در جوامعی مثل جامعه ما به دلیل مسائل فرهنگی بسیاری از مردانی که دچار زودانزالی هستند از اینکه در این مورد به پزشک مراجعه کنند و یا با کسی حرف بزنند پرهیز می کنند و سعی می کنند که این اختلال جنسی را در خود مخفی نگه دارد تا شاید خود به خود مشکل رفع شود، در حالی که زودانزالی باید هر چه سریعتر درمان شود و برای درمان آن خجالت را باید کنار گذاشت و براب تشخیص انزال زودرس به دکتر متخصص اورولوژی مراجعه نمود.

بخوانید : درمان انزال زودرس با ورزش | تمرینات درمان انزال زودرس

پزشک شما برای تشخیص انزال زودرس امکان دارد در رابطه با زندگی جنسی شما سوال کند یا درباره سابقه بیماری اگر دارید سوال خواهد کرد و ممکن است یک معاینه فیزیکی را برای شما انجام دهد. اگر هردو مشکل انزال زودرس یا مشکل نگهداری نعوذ را داشته باشید پزشک ممکن است دستورالعمل هایی برای بررسی خون شمارا برای بررسی بدهد و سطح هورمون مردانه یا همان تستوسترون شما رامورد آزمایش قرار دهد.

برا ی تشخیص انزال زودرس پزشک شما باید با شما گفتگو کند و برخی سوالات نظیر اینکه چه اتفاقی برایتان افتاده در طول زندگی ، و یا چقدر مشکل در زندگیتان دارید؟ سوالاتی درباره اینکه چه نوع فعالیت های جنسی بیشتر شما را تحریک می کنند؟ و چه جیزهایی بر فعالیت جنسی شما تاثیر می گذارند؟ در مورد همه اینها با شما صحبت می کند.


تکنیک های رفتاری پس از تشخیص انزال زودرس

گزینه های درمان مشترک برای انزال زودرس شامل تکنیک های رفتاری ، بی حسی موضعی ، داروها و مشاوره می باشد. در نظر داشته باشید که ممکن است زمان برا ی پیدا کردن درمان یا ترکیبی از درمان هایی که برا ی شمال کار می کنند ممکن است طول بکشد. درمان رفتاری به همراه درمان دارویی ممکن است موثرترین دوره باشد.

تشخیص انزال زودرس

انزال زودرس در هر سنی می تواند انفاق بیفتد به همین دلیل تشخیص انزال زودرس بسیار مهم می باشد تا از همان ابتدا جلوی آن گرفته شود. پیری همیشه علت مستقیم انزال زودرس نمی باشد با این حال پیری باعث تغییرات در نعوذ و انزال می شود. برا ی مردان مسن تر نعوذ به اندازه کافی انجام نمی شود. یا ممکن است انقباضات طولانی مدت قبل از انزال رخ ندهد و یا احساس اینکه انزال اتفاق می افتد می تواند کوتاه تر باشد. این تغییرات به طور طبیعی منجر به انزال زودرس می شوند.


موقع تشخیص انزال زودرس

تشخیص انزال زودرس و درمان سریع و زود هنگام انزال زود رس سبب نجات زندگی مشترک و افزایش صمیمت و علاقه زوجین به همدیگر می شود و از سوی دیگر موجب افزایش شادابی و اعتماد به نفس در مردان می گردد. از این رو، هرگز درمان انزال رود رس را به زمان دیگری موکل نکنید و هر زمان که متوجه شدید به زودانزالی دچار هستید درمان را شروع کنید تا بتوانید نتیجه مطلوب را به دست آورید و فراموش نکنید که زودانزالی قابل درمان است و به راحتی بر طرف می شود.

در این زمینه بخوانید : بیماری های مقاربتی چیست؟

ما معتقدیم که نظرات ، انتقادات و پیشنهادات شما می تواند به ما کمک نماید تا بتوانیم برای شما دوستان و مخاطبین گرامی هر چه بهتر و با کیفیت تر به تولید محتوایی فاخر و جامع پرداخته و در راستای پیشبرد دانش گام برداریم. از این رو اگر در مورد موضوعات مندرج در مقاله بالا نقد و یا ابهامی وجود دارد که می تواند به بهتر شدن مقاله کمک نماید در قسمت پیشنهادات قرار دهید.

همچنین اگر در ارتباط با موضوع مقاله یعنی تشخیص انزال زودرس دانش جدیدی دارید و می توانید به تکمیل نمودن محتوای تولید شده کمک کنید ما و دیگر مخاطبین محترم را از ان آگاه گردانید.

به این مقاله چنده ستاره می دیدید ؟
[Total: 1 Average: 1]
مطالب ویژه ما را در ایمیل خود دنبال کنید
مطالب ویژه ما را در ایمیل خود دنبال کنید
ارسال جدید ترین مطالب سایت به همراه آموزش های ویدیوئی و سایر مطالب بروز نشریات بین المللی
شما می توانید هر زمانی عضویت خود را لغو کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.